Duben 2017

Stav překladů

6. dubna 2017 v 11:52 | William

Human Interaction - danisnotonfire

Stav titulků - dokončeno
Youtube - vloženo, zatím neschváleno
Ke stažení - je k dispozici

DanAndPhilCRAFTS - Potato Prints

Stav titulků - překládá se
Youtube - zatím není k dispozici
Ke stažení - zatím není k dispozici

O překladech

6. dubna 2017 v 11:49 | William
Takže původní plán byl, že budu titulky dělat přímo pro konkrétní Youtube videa a budu je vkládat na Youtube, aby stačilo si pustit video a zapnout titulky. Zaprvé je to pohodlnější a zadruhé díky tomu ten dotyčný Youtuber získá shlédnutí, lajky a možná i nové odběratele (a protože Youtubery, které překládám, mám moc ráda, chci je tímhle způsobem podpořit). Ale po prvním pokusu jsem zjistila, že titulky musí schválit buď další uživatelé nebo vlastník videa. Problém je v tom, že to taky může trvat neomezeně dlouho. Tudíž by tenhle blog nemělo úplně smysl mít, protože by to bylo stylem "udělala jsem titulky už ke stovce videí, ale vidět jich můžete pět".
Z toho důvodu jsem se rozhodla, že sice budu titulky vkládat dál na Youtube, ale nebudu čekat na schválení. K videu vždycky napíšu jak to vypadá s titulkami na Youtube a jestli už se dají použít, ale taky přidám soubor s titulky, které si můžete stáhnout (existuje spousta programů na stahování Youtube videí, takže s tím by neměl být problém). Tím pádem vám stačí vlastnit program, který podporuje přidané titulky a můžete video zkouknout.
Bude s tím tedy mnohem víc práce, protože při vkládání na Youtube už nemusím dělat časování, ale je to jediné smysluplné řešení. Taky si to takhle budete moct nahrát třeba do mobilu a koukat na videa kdy budete chtít :)


Human Interaction

3. dubna 2017 v 18:59 | William
Překlad názvu: Lidská interakce
Autor videa: danisnotonfire (Dan Howell)
Původní jazyk: Britská angličtina
Varování: sprostá mluva

Jestli se vám titulky líbily, budu ráda, když mi tu necháte komentář. Určitě i napište, zda se vám líbilo video samotné a jestli chcete vidět víc Dana. Čím víc komentářů bude, tím větší uvidím zájem a tím častěji se titulků dočkáte. Taky si přihlašte odběr Danova kanálu, pokud se vám líbí jeho videa, ať ho podpoříte.

Pokud máte nápad na video, ke kterému byste tu rádi viděli titulky, nezapomeňte mi napsat sem.

Podle Youtuberů

2. dubna 2017 v 13:01 | William
Tady brzy najdete abecední seznam Youtuberů, od kterých překládám videa a odkazy na konkrétní přeložená videa.

Podle názvu videa

2. dubna 2017 v 13:00 | William
Tady časem najdete abecední seznam videí, které jsem přeložila.

Propagujte vlastní titulky!

2. dubna 2017 v 12:51 | William
Tenhle blog nemá sloužit jen k mým překladům. Pokud sami překládáte (nebo jste jen přeložili jedno video), určitě napište tady do komentářů. Pokud vás bude víc, do budoucna vám zařadím spešl rubriku =)

Pokud teprve vybíráte, co přeložit a chcete překládat něco od Youtuberů, od kterých překládám i já, napište mi prosím předem a domluvíme se. Nevadí mi to, ale už můžu mít něco naplánované a rozdělané a zbytečně se nás s tím bude překládat víc. Pokud chcete překládat videa, která překládám/už jsem přeložila do slovenštiny, tak určitě můžete, tam není ani potřeba předchozí domluva. Jen prosím překládejte z originálu a nepředělávejte moje titulky. Děkuji.

Pokud chcete překládat z jiných jazyků, než z angličtiny, určitě můžete své titulky taky propagovat, to není vůbec překážka. Jediná podmínka je, aby titulky, které vytvoříte, byly v češtině nebo slovenštině.

Dodržujte prosím tento formát:
Vaše přezdívka/jméno (pod kterou překládáte)
Youtuber (název kanálu na Youtube)
Video (název: odkaz)
Kategorie/téma (např. komedie/móda/počítačové hry/záhady/věda/jídlo...)
Originální jazyk (jenom pokud se nejedná o angličtinu, ať vím, kam to zařadit)

Například:
nejvetsifanynkadanaaphilanasvete
DanAndPhilCRAFTS
DanAndPhilCRAFTS - Potato Prints: https://www.youtube.com/watch?v=XaXLJdqNXdY
Komedie, brambory, satanistické rituály


Můžete připsat i nějakou poznámku k překladu, něco o sobě atd. (taky odkaz na váš blog/stránku/twitter apod.). Pokud máte těch videí víc než pět, rozhoďte je prosím do víc komentářů, ať je to trochu přehlednější. Díky.

Povězte mi, co byste si přáli přeložit

2. dubna 2017 v 12:34 | William
Pokud máte nějaká přání co se překladů týče, tady máte možnost je vyjádřit. Prosím o doporučení konkrétních videí, které se vám líbí/zaujaly vás/chcete vidět, než jenom Youtuberů všeobecně (nemusím dotyčného člověka znát a potom nebudu mít tušení, která videa jsou překladu hodná). Samozřejmě těch videí může být víc a stejně tak i Youtuberů.

Upozornění:
Nemusím nutně přeložit vše, co se v komentářích objeví. Nepřekládám videa s rasistickým, xenofobním, sexistickým, homofobním apod. kontextem. Můžou se také objevit další důvody, proč se rozhodnu dané video nepřeložit. Nebojte se však doporučovat videa, jenom počítejte s tím, že vám nemusím na 100% vyhovět. Děkuji za pochopení.


Prosím, dodržujte v komentářích tento formát:

Youtuber (název kanálu na youtube)
Video (název: odkaz)
Kategorie/téma (např. komedie/móda/počítačové hry/záhady/věda/jídlo...)

Například:
DanAndPhilCRAFTS
DanAndPhilCRAFTS - Potato Prints: https://www.youtube.com/watch?v=XaXLJdqNXdY
Komedie, brambory, satanistické rituály

Můžete připsat i něco dalšího, co mi chcete sdělit. Pokud je těch videí víc než pět, rozhoďte je prosím do víc komentářů, ať je to trochu přehlednější. Díky.

Komentáře, připomínky a dotazy

2. dubna 2017 v 12:05 | William
Máte něco, co byste mi rádi sdělili, ať se to týká překladů nebo blogu samotného? Máte nějakou otázku na kterou chcete znát odpověď? To vše mi můžete napsat sem. Dejte mi vědět co se vám líbí, nelíbí a co by vás ještě zajímalo.

Pokud máte nějaké přání na videa, která chcete přeložit, napište mi prosím sem.

Jestli chcete upozornit na své vlastní titulky, prostor dostanete tady.